Na kraju prvog polugodišta u školama diljem Srednjobosanske županije je uočeno da je smanjen interes i roditelja i učenika u vezi s održavanjem onlajn nastave.
Upozorili su prije nekoliko dana na ovo iz Sindikata srednjeg i visokog obrazovanja, odgoja, znanosti i kulture SBŽ. Kažu kako je problem izražen u cijeloj Federaciji.
Admir Mušić iz istoimenog sindikata navodi kako se onlajn nastava često smatrala “dodatnim odmorom” učenika.
– Roditelji se po pitanju toga, kao i kompletno društvo, baš i ne snalaze najbolje, a posebno jer je bio zabranjen fizički dolazak u školu – kazao je Mušić.
Iz sindikata smatraju da je oko 10 posto nastave na području ove županije održano onlajn. Prilično je to visok postotak, dodaju, s obzirom na to da to nije bilo obvezno.
Djeca su nevina, kaže Milica Šafradin, majka od jednog učenika. Oni su se, dodaje ona, “opustili”.
– Pametni telefoni… On će radije to prihvatiti nego slušati 40 minuta, žao mi prosvjete, žao mi roditelja, ali mi najviše žao djece – ističe Šafradin i dodaje da je najveća odgovornos “na državi”.
Slično smatra i resorni županijski ministar Bojan Domić. On smatra da je onlajna nastava puno lošija opcija od odlaska u školu.
– To je jednostavno jedna improvizacija, jedan vid komunikacije, da se održi komunikacija između nastavnika i učenika… Mi ćemo mjere koje postoje uvažavati tako što ćemo vidjeti da sat od 45 minuta učenicima treba više – rekao je Domić, prenijela je Radiotelevizija Bosne i Hercegovine.