Srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić izjavio je u subotu da je Hrvatska, odlukom o zabrani ulaska prosrpskim i proruskim crnogorskim dužnosnicima Andriji Mandiću, Milanu Kneževiću i Aleksi Bečiću, pokazala da nema razlike između sadašnje Hrvatske i nekadašnje NDH.
Ministarstvo vanjskih i europskih poslova Hrvatske notom koja je upućena Veleposlanstvu Crne Gore u Zagrebu obavijestilo je službenu Podgoricu da je Zagreb proglasio predsjednika Skupštine Crne Gore Mandića, zastupnika u parlamentu Kneževića i potpredsjednika vlade Crne Gore Bečića nepoželjnima u RH.
Odluka je donesena nakon što su zastupnici u crnogorskom parlamentu prihvatili Rezoluciju o genocidu u logorima Jasenovac, Dachau i Mauthausen.
– Kako vam nije palo na pamet da su time što su ovim ljudima zabranili ulazak upali u vlastitu zamku i pokazali da nikakvu razliku ne rade u odnosu na NDH i bilo koju drugu hrvatsku državu koja je postojala, rekao je u subotu Vučić beogradskim novinarima u Parizu, javila je agencija Tanjug.
Vučić je komentirao i izjavu bivšeg hrvatskog europarlamentarca Tonina Picule da će Crna Gora imati problema na svom putu eurointegracija te da su Mandić i Knežević, lider Demokratske narodne partije (DNP), proaktivni u približavanju politici ruskog predsjednika Vladimira Putina i Vučića.
Kazao je kako ne razumije to što su se svi ujedinili u zaštiti NDH i zaštiti ustaških zločina iz Drugog svjetskog rata.
– Kako ne kažu – počinili smo zločin, genocid nad tim Srbima, i žao nam je. Ni Piculi ni drugima nimalo nije neugodno što se pozivaju na pravni i politički kontinuitet iz NDH, rekao je Vučić, odgovarajući na pitanja novinara u Parizu poslije otvaranja Srpske kuće u sklopu Olimpijskih igara.
______________________
* Mišljenja iznesena u sadržaju,tekstu,kolumni i komentarima osobna su mišljenja njihovih medija,autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala HB.hteam.org
Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti HB.hteam.org i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.
⬇️Što vi mislite o ovoj temi?⬇️
⬇️Sviđa ti se ovaj članak,pročitaj? Podijeli ga.⬇️
Imate priču? Javite nam se na HB.hteam.org@gmail.com

More Stories
Milanović Litre: „Ovo nije pitanje pozdrava, nego slobode svakog čovjeka“
Utjecajne bošnjačke novine AVAZ: Kraj iluzije o građanskoj Bosni i Hercegovini
Split, grad slobode ili grad šutnje? Pupovac pozvao na političku odgovornost, ali tko će je napokon preuzeti?