U Vitezu je obilježena 32. godišnjica jednog od najtragičnijih događaja u novijoj povijesti ovog mjesta – stravičnog ratnog zločina i ubojstva osmero djece u naselju Podgradina, tijekom rata u Bosni i Hercegovini. Do danas nitko nije procesuiran za ovaj ratni zločin, piše RTV Herceg-Bosne .
Dana 10. lipnja 1993. godine, oko 20:45 sati, granata kalibra 120 mm ispaljena s položaja Armije BiH tijekom primirja pala je samo dva metra od skupine djece koja su se igrala u Podgradini. Petero djece poginulo je na mjestu događaja, troje u bolnici, a šestero ih je ranjeno. Razmjeri razaranja bili su takvi da su roditelji prepoznali svoju djecu po odjeći i obući. U napadu su poginuli: Sanja Garić i njezin brat Milan Garić, Dragan Ramljak, Dražen Čečura, Boris Antičević, Sanja Križanović, Augustina Grebenar i njezin brat Velimir Grebenar.
______________________
* Mišljenja iznesena u sadržaju,tekstu,kolumni i komentarima osobna su mišljenja njihovih medija,autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala HB.hteam.org
Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti HB.hteam.org i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.
Što vi mislite o ovoj temi?
Sviđa ti se ovaj članak,pročitaj? Podijeli ga.
Imate priču? Javite nam se na HB.hteam.org@gmail.com
More Stories
Hrvatski veterani o zastavi Herceg-Bosne: “Ili će se vijoriti, ili nas neće biti”
Pripadnik FUP-a pod istragom zbog isticanja zastave MUP-a Herceg-Bosne
Obilježava se 32. obljetnica Hrvatske Republike Herceg-Bosne.