HB.hteam.org

Portal hrvata HB

Čović podržao Izrael i bošnjačkim strankama poslao još jednu jako važnu poruku

Lider HDZ-a BiH i HNS-a BiH Dragan Čović odlučio je pružiti potporu Izraelu u sukobu s teroristima iz Hamasa.

Doduše, odluka je stigla malo zakašnjelo, dosta dugo nakon što su isto odlučili uraditi brojni globalni i regionalni akteri.

Obavijest o podršci Izraelu objavljena je na službenim stranicama HDZ-a BiH.

Danas se Čović sastao s ministrom vanjskih i europskih poslova Republike Hrvatske Gordanom Grlić Radmanom.

Na sastanku sa šefom hrvatske diplomacije Čović je utvrdio kako “Izrael ima apsolutno pravo oduprijeti se napadima od strane Hamasa, koji svojim djelovanjem ugrožava ne samo prostor Bliskog istoka, nego predstavlja i globalnu prijetnju”.

Dodano je i da “netko svjesno, u određenoj mjeri i zlonamjerno, želi prenijeti na prostor Bosne i Hercegovine” sukobe s Bliskog istoka na BiH.

Prije 29 godina Hrvatska je primljena u UN, a Čović je, kako se navodi u stranačkom priopćenju, odlučio Radmanu čestitati ovu obljetnicu.

Na ovaj način, čestitkom Hrvatskoj, Čović je bošnjačkim strankama poslao jako važnu poruku jer nije spomenuo BiH koja je na današnji dan, također, primljena u UN.

Riječ je o, naime, ratnom razdoblju gdje gotovo dvije trećine teritorija koji spada pod BiH nisu bile pod kontrolom vlasti u Sarajevu predvođenih Izetbegovićem pa se i ovo Čovićevo ignoriranje može gledati u svjetlu činjenice da Hrvati (a i Srbi) neće pristati na BiH koja nije – daytonska.

U tom smislu, to je jako važna poruka poslana bošnjačkim predstavnicima.

Na sastanku se razgovaralo i o drugim temama, a o tomu možete čitati OVDJE.

 

 

hb.hteam.org