Grčki mediji već neko vrijeme, posebno nakon navijačkih sukoba koji su rezultirali smrću navijača AEK-a i desecima uhićenih pripadnika BBB-a, Hrvate ocjenjuju kao “naciste”, pišu o “nacizmu”; “nacističkom stadionu” i sl. Zanimljivo je da optužbe stižu na račun Hrvata, dok je još prije 10-ak godina upravo igrač AEK-a salutirao nacističkim pozdravom.
Veznjak grčkog AEK-a Giorgos Katidis šokirao je grčku proslavom pogotka kada je nakon gola Veriji otrčao do tribine i navijačima salutirao nacističkim pozdravom. Pa čak, iako je Hitler u Drugom svjetskom ratu osvojio njegovu zemlju, branio se kako nije znao što taj pozdrav znači.
“Mrzim fašizam. Nisam znao da taj potez nešto znači. Svjestan sam posljedica i nikada ga više neću ponoviti”, napisao je igrač tada na Twitter profilu.
Njegov je postupak tada pokušao opravdati trener Ewald Lienen koji je rekao da Katidis “nema pojma o politici”. Reagirao je i Grčki nogometni savez koji je obavijestio kako se Giorgos Katidis doživotno isključuje iz svih uzrasta reprezentacije.
______________________
* Mišljenja iznesena u sadržaju,tekstu,kolumni i komentarima osobna su mišljenja njihovih medija,autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala HB.hteam.org
hb.hteam.org
⬇️Što vi mislite o ovoj temi?⬇️
⬇️Sviđa ti se ovaj članak,pročitaj? Podijeli ga.⬇️

More Stories
POVRTATAK LEGENDE ILI SAMO OŠTRA OPOMENA?
Talijani: Modrić postavio tri uvjeta za ostanak u Milanu
SVETAC DANA “Sveti Eleuterije”