Stanovnici Novog Zelanda i Australije ušli su u novu godinu uz vatromete, ali bez javnih dočeka na trgovina.
Države Samoa, Karbati i Novi Zeland prve su ušle u kalendarsku 2021. godinu, a ponoć je potom otkucala i u Fidžiju, Australiji i Antarktiku.
Svijet u novu godinu ulazi u sjeni pandemije COVID-19 i restriktivnih mjera suzbijanja širenja koronavirusa, prenosi Anadolija.
Tako na trgovima zemalja Oceanije nije bilo velikih koncerata i okupljanja ljudi, već se u novu godinu ušlo vatrometima koji su prenošeni na nacionalnim televizijama.
Takav vatromet organiziran je u Sydneyu, a počeo je nakon što je ponoć otkucala na satu na tornju Gradske vijećnice te australske metropole.
S druge strane, u novu godinu ušao je i Tajvan i brojne zemlje na istoku.
Tisuće ljudi na središnjem trgu u Taipeiju dočekali su Novu godinu uz spektakularni vatromet, ali i noseći maske koje tamošnje vlasti preporučuju u borbi protiv širenja koronavirusa.
More Stories
Sjedinjene Države zaustavljaju svu saveznu financijsku podršku za Južnu Afriku, rekao je američki predsjednik Donald Trump.
Američki predsjednik Trump poručuje Hamasu: “Ovo je vaše posljednje upozorenje! Ako držite taoce, mrtvi ste!”
EU prijeti Trumpu zbog carina: “Upotrijebit ćemo naše najmoćnije oružje! Nećemo se dati zastrašiti”