Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je katastrofalno Svjetsko prvenstvo u Egiptu. Remi protiv Japana čak se i mogao opravdati kao prva utakmica, momčad se tek treba uhodati, Japanci su pet dana prije došli na prvenstvo itd., ali za ono što se dalje događalo nije se moglo naći opravdanje.
Nakon poraza od Argentine nije vladao optimizam, ni u hrvatskoj javnosti, ni u rukometnoj reprezentaciji. Izbornikova izjava, za vrijeme prvenstva, kako netko kao on ne bi trebao voditi reprezentaciju naišla je na različite reakcije, ali nijedna od njih nije bila pozitivna. Zašto?
Jer je to apsolutno nedopustivo izjaviti bilo kojem izborniku u bilo kojem sportu dok natjecanje još uvijek traje.
Kako bi igrači trebali igrati nakon što čuju takvu izjavu? Gdje je tu izbornikov autoritet? Što s atmosferom u momčadi?
Rijetki su bili optimistični da će Hrvatska uspjeti pobijediti Dansku, a pogotovo da će se bonus poklopiti i pozitivan rezultat Katara protiv Argentine.
No Katar je svladao Argentinu i dao još jednu priliku Hrvatskoj da se plasira u četvrtfinale i sama odluči o svojoj sudbini. I baš kada smo očekivali da će Hrvatska eksplodirati u odlučujućoj utakmici i pokazati ponovno da je s razlogom tu gdje je i da je ovo prethodnih dana sve bio splet različitih nes(p)retnih okolnosti, dogodilo se ono najgore – dvoznamenkasti poraz.
Kauboji su dobro otvorili utakmicu i držali su 1-2 gola prednosti jedno vrijeme, no posljednjih 10 minuta prvog poluvremena Danci preuzimaju glavnu riječ i prebacuju prednost na svoju stranu. Danska je otišla i na odmor s dva gola prednosti – 17:15.
Dva pogotka na poluvremenu nakon svega i nije bilo tako loše. Još je trideset minuta igre i Hrvatska ima kada to stići i vratiti prednost na svoju stranu. Međutim Hrvatska je loše otvorila drugo poluvrijeme i Danska je vrlo brzo došla do pet pogodaka prednosti, pa šest, pa sedam, pa osam…
Hrvatska inferiornost je rasla, a Danci su postajali nemilosrdniji.
Možeš biti umoran. Možeš biti slab nakon virusa. Možeš biti i neraspoložen određenu utakmicu, ali ne možeš tako, k o l e k t i v n o, (ne)igrati odlučujuću utakmicu.
Bezidejni napadi, neuvjerljiva igra, nikakva obrana i “ti mali” tajmauti Červara – tako bi se mogla opisati utakmica protiv Danske, ali i cijeli nastup na ovom prvenstvu.
Komentator na Areni reče nešto u smislu: pa Hrvatskoj ova utakmica znači sve, a Danskoj ništa, ne mogu vjerovati.
Valjda nitko tko imalo pozna hrvatski rukomet nije mogao vjerovati. Ali vjerujte jer izbornik Červar tvrdi:
– Ovo nije neuspjeh za mene, možda je to realno stanje.
Ovakvo izdanje na Svjetskom prvenstvu zahtijeva detaljnu analizu i hitne promjene u Hrvatskom rukometnom savezu.
Červar se nije pojavio, Marić poručio: “Navijači, dobro nas operite još danas, a onda budite uz nas”

More Stories
Zločin u Dusini – popratna pjesma i članak
Kome se pogoduje? KAD DŽUMA “KROJI” ZAKONE U BiH Radnicima 60 minuta u radnom tjednu za vjerski obred
POMJERAJU SE KAZALJKE NA SATU