Novinar i kolumnist Boris Dežulović na Facebooku je objavio status povodom smrti novinara Vladimira Matijanića te ga prenosimo u cijelosti.
“Tog petka na terasi sam zajedno s Rosom prestravljen slušao izravni telefonski prijenos Deinog očaja pred zatvorenim vratima njihovog malog podstanarskog stana, sat i deset minuta nijemog užasa prekidanog iznutra zvukovima pumpe za kisik i Pukinog lajanja.
Paraliziran od bijesa i tuge, dva i pol dana nisam o tome rekao ni napisao ni riječi. Skromna pamet i nešto bogatije iskustvo naložili su da ne žurim. Reći ćeš ili napisati nešto što ćeš požaliti. Smiri se.
Danas, nakon dva dana, smiren i hladne glave imam samo jedno pitanje za ministra zdravstva. Dobro, tri. Da je pred hitni infektološki odjel stigla crna limuzina s nadbiskupom Bozanićem, sa svim dijagnozama i simptomima poput Vladinih, da li bi mu rekli da nema potrebe za hospitalizacijom?
Molim, samo kratak odgovor: da ili ne? Ne, ne, vrlo jednostavno: da ili ne? Pitanje je, jasno, kolokvijalno. Svaki je odgovor za ostavku ministra, premijera i cijele Vlade, proglašenje Dana poraza i domovinske zaludnosti, fajront i raspuštanje besmislene hrvatske države. Danas, nakon dva dana, smiren i hladne glave jebem vam mater svima, do posljednjeg. Mater vam jebem”, napisao je Dežulović na Facebooku.

More Stories
Deseci tisuća vjernika u Podmilačju: Blagdan sv. Živite s porukama mira i jedinstva
ZAJEDNO UZ BRANITELJE I NAROD: HDZ s Jaruna šalje poruku stabilnosti i snage
Mišetić o proslavi u Lisinskom: Antifašisti danas odbacuju Tuđmanovu pomirbu