HB.hteam.org

Portal hrvata HB

Hrvatski političar pozvao na bojkot pjesme Marka Bošnjaka: “Nije slučajno pjevao himnu na gay paradi”

Lidija Bekavac o pobjedniku Dore Marko Bošnjak

 

Pobjeda Marka Bošnjaka na Dori izazvala je različite reakcije u Hrvatskoj, a nakon splitskog svećenika, hrvatska političarka Lidija Bekavac pozvala je na bojkot njegove pjesme “Otrovna torta”.

Vijećnica u splitskom Gradskom vijeću iz Hrvatske građanske stranke napisala je na Facebooku da pjesma Marka Bošnjaka koja je pobijedila na Eurosongu “potiče osvetu trovanjem kao nešto pozitivno”.

“Krije li slušanje ove pjesme opasnost da ubojstvo trovanjem postane poželjan način osvete za svaki osjećaj osobne povrede? Prikazuje li ova pjesma zločin u poželjnom svjetlu? Gledajući spot za ovu pjesmu sa zmijom u središtu svega, ne možemo pobjeći od osjećaja nelagode i Zla. Ova pjesma je otrov za javni prostor i to je njena poruka”, napisao je Bekavac.

 

Potom je pokušala iznijeti svoje viđenje “što se krije iza pjesme” i izjavila: “Pjesmu ‘Poison Cake’ napisala je međunarodna ekipa, a ovo je treća pjesma prijavljena za ovogodišnji Eurosong. Pobjedu u Hrvatskoj ovoj pjesmi donio je žiri iz Rijeke, Zagreba, Osijeka, Splita, Španjolske, Slovenije, Armenije i Finske. Dok su stanovnici lijepe naše naivno vjerovali da je njihov glas presudan i slali su tisuće i tisuće poruka i poziva za miljenika publike Ogenje po cijeni od 0,32 lipe po pozivu, lijepo su napunili blagajnu HRT-a.”

“Nije slučajno što je Marko Bošnjak prošle godine pjevao hrvatsku himnu na gay paradi u Zagrebu jer odgovara političkom i ideološkom trendu mainstream medija. Poticanje nasilja na vrlo perfidan način, je li to poruka za našu djecu i našu mladež? Bojkotirajmo ovo što nam se nameće jer to nije naš izbor”, rekla je na kraju.

Podsjetimo, ovo nije prvi takav poziv na bojkot, a sličnu poruku poslao je i poznati splitski svećenik Ante Vučković koji je rekao da je njegova pjesma puna otrova i da je se treba kloniti.

hms.ba / Hrvatsko nebo