PONEDJELJAK, 17. studenoga 2025.
U znak zahvalnosti, junaku Vukovara Jean-Michelu Nicolieru posthumno je dodijeljeno državljanstvo, a ono je dodijeljeno i njegovoj majci Lyliane Fournier koja živi u Hrvatskoj, izvijestio je u ponedjeljak premijer Andrej Plenković, koji je u Banskim dvorima primio članove obitelji.
– Danas smo, u znak zahvalnosti, posthumno dodijelili hrvatsko državljanstvo vukovarskom heroju Jean-Michelu Nicolieru, koji je poginuo na Ovčari, i njegovoj majci Lyliane Fournier koja živi u Hrvatskoj, napisao je premijer u objavi na društvenoj mreži X.
Publikacija također uključuje fotografije sa sastanka u Banskim dvorima.
– Njegova žrtva i njegova neizmjerna ljubav prema Hrvatskoj trajno su upisane u naše zajedničko pamćenje i identitet, istaknuo je Plenković u objavi.
Jean-Michel Nicolier (1966.-1991.) došao je u Hrvatsku ljeti 1991. i aktivno se uključio u obranu Vukovara, gdje je kao pripadnik HOS-a sudjelovao u obrani vukovarskog naselja Sajmišta.
Ranjen je 9. studenog 1991. i prevezen u vukovarsku bolnicu. Nakon pada i okupacije Vukovara, pripadnici JNA i srpskih paravojnih postrojbi izveli su Nicoliera iz bolnice zajedno s drugim hrvatskim ranjenicima, braniteljima, pacijentima, medicinskim osobljem i civilima te je pogubljen ispred hangara na Ovčari u noći s 20. na 21. studenog.
Nicolierovi posmrtni ostaci identificirani su prije manje od tri tjedna, a pokopan je u Vukovaru na Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata.
______________________
* Mišljenja iznesena u sadržaju,tekstu,kolumni i komentarima osobna su mišljenja njihovih medija,autora i ne odražavaju nužno stajališta uredništva portala HB.hteam.org
Pri preuzimanju teksta, obavezno je navesti HB.hteam.org i autora kao izvor te dodati poveznicu na autorski članak.
Što vi mislite o ovoj temi?
Sviđa ti se ovaj članak,pročitaj? Podijeli ga.
Imate priču? Javite nam se na HB.hteam.org@gmail.com

More Stories
PRAVDA ZA UVREDE: Sud kaznio novinarku Novosti i tajnika SNV-a zbog napada na ugled Ivice Marijačića
VUKUŠIĆ BEZ RUKAVICA: „Trnjanski kresovi su dernek jugonostalgije i preobučenog četništva“
POVRATAK STARIM TABORIMA: U nesigurnim vremenima birači se okreću HDZ-u i SDP-u